Aldis Round Marble Top Coffee Table White and Natural
SKU 703718
by Coaster
Save 30%
Original price
$327.50
Original price
$327.50
-
Original price
$327.50
Original price
$327.50
Current price
$229.25
$229.25
-
$229.25
Current price
$229.25
A low-key yet elegant look starts with a hand-crafted round coffee table with earthy tones and plenty of versatility. Choose this coffee table to round out a space with a natural design aesthetic and add a fluid look to a living room or family room. Made in India, this cocktail table is assembled with organic materials including a round white and gray marble top. Its shapely mango wood base features tall, tapered legs. As a handcrafted piece, this table’s marble top will vary in patterning.
| Main Material | Wood |
| Materials | Mango, Medium Density Fiberboard (Mdf), Marble |
| Main Color | White |
| Main Finish | White |
| Dimensions | L: 30.00" W: 30.00" H: 18.00" |
| Diameter | 30.00" |
| Product Weight | 18.00 lbs |
| Pack Qty | 1 |
| Assembly Required | Yes |
| Instructions | View Guide |