Adina 36-inch Round Wood Coffee Table Distressed Light Brown
SKU 722938
by Coaster
Save 30%
Original price
$487.50
Original price
$487.50
-
Original price
$487.50
Original price
$487.50
Current price
$341.25
$341.25
-
$341.25
Current price
$341.25
Merging rounded form with vertical rhythm, this round coffee table is a sculptural focal point for the living room. Its circular top is balanced by a curved pedestal base adorned with reeded detailing, all in a distressed light brown finish. Constructed from engineered wood and ash veneer, this table combines organic materials and bold geometry for everyday use or elevated gatherings.
| Main Material | Wood |
| Materials | Medium Density Fiberboard (Mdf), Rubberwood, Ash Veneer |
| Main Color | Brown |
| Main Finish | Distressed Light Brown |
| Dimensions | L: 35.75" W: 35.75" H: 16.50" |
| Diameter | 35.75" |
| Product Weight | 49.61 lbs |
| Pack Qty | 1 |
| Assembly Required | Yes |
| Instructions | View Guide |