Veena Round 60-inch Glass Top Metal Dining Table Chrome
SKU 193430BG
by Coaster
Save 30%
Original price
$632.50
Original price
$632.50
-
Original price
$632.50
Original price
$632.50
Current price
$442.75
$442.75
-
$442.75
Current price
$442.75
With a chic Art Deco vibe and retro-inspired flair, comes this modern dining table. Featuring a cylindrical shape surrounded by slim metal rods all around, this dining table base gives off a cage-like appearance and an open and airy style. With a lustrous polished chrome finish throughout, it opens itself up to existing color palettes, allowing you to play with tablescapes and seating as you wish. Crowned with a 60" round clear tempered glass top, this dining table will surely impress.
| Main Material | Metal |
| Materials | Metal, Glass |
| Main Color | Silver |
| Main Finish | Chrome |
| Dimensions | L: 60.00" W: 60.00" H: 29.75" |
| Diameter | 60.00" |
| Product Weight | 150.61 lbs |
| Pack Qty | 1 |
| Assembly Required | Yes |
| Instructions | View Guide |